Tifozeria angleze në stadium, këto foto po bëjnë “namin” në internet

schedule18:19 - 29 Gusht, 2020

schedule 18:19 - 29 Gusht, 2020

Sot, në takimin miqësor mes Brighton dhe Chelsea, një numër i limituar tifozës është lejuar të jetë i pranishëm në stadiumin “Amex”.

Rreth 2500 tifozë ishin të pranishëm në këtë takim miqësor dhe fotot e tyre, janë bërë virale në internet. Ata janë fotografuar duke ruajtur distancë sociale dhe kanë krijuar disa “formacione” të çuditshme, diagonale por dhe shumë të rregullta.

Duhet theksuar megjithatë, se këto qëndrime të rregullta ishin vetëm në fillim të sfidës, pasi më pas, emocionet bënë të veten dhe ruajtja e distancës, ishte inekzistente./abcnews.al