Thiago Alcantara pozitiv me Covid-19, Liverpool me komunikatë

schedule20:19 - 29 Shtator, 2020

schedule 20:19 - 29 Shtator, 2020

Thiago Alcantara, i cili vetëm pak ditë më parë u transferua te Liverpool nga skuadra e Bayern, ka rezultuar pozitiv me Coronavirus.

Ishte vetë faqja zyrtare e kampionëve të Anglisë që komunikuan këtë lajm, duke thënë se Thiago pë momentin, ndihet shumë mirë dhe nuk ka shqetësime.

29-vjeçari spanjoll debutoi me Liverpool kundër Chelsea, ndërsa në sfidën e fundit kundër Arsenalit, nuk u grumbullua./abcnews.al