Thaçi dhe 3 partnerët e koalicionit takohen në Presidencë

schedule18:23 - 31 Janar, 2019

schedule 18:23 - 31 Janar, 2019

Dita e sotme ka pasur një axhendë të ngjeshur për liderët e shtetit në Kosovë.

Në mbrëmje Presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj kanë zhvilluar sërish një takim në Presidencë.

Taksa ndaj mallrave serbe, kërkesa e SHBA për heqjen e saj, qëndrimet e ndryshme për këtë kërkesë dhe rreziku i cënimit të koalicionit ishin në fokus të bisedimeve.
Pasi kanë dalë nga ky takim askush prej tyre nuk ka bërë ndonjë deklaratë për mediat. Mësohet se bisedimet do të vijojnë edhe në ditët e tjera./abcnews.al