Tërmeti, Komunteti i Myslimanëve të Krujës i gjendet pranë familjes Sala

10:12 | 08/12/201910:120

Hoxha i Krujës Muharrem Vrana pas publikimi të lajmit për gjendjen e vështirë në të cilën ndodhej familja Sala pas tërmetit, ka mundësuar disa ndihma së bashku me një grup vullnetarësh.

“Nuk mund ta shihja në kasollen e bagëtive, ndaj vendosëm të ndihmonim këtë njeri”- kështu ka thënë Hoxha i Krujës Muharrem Vrana.

Pas lajmit të publikuar dhe gjendjen e vështirë të banorit nga Fushë Mamurrasi Asllan Sala, menjëherë Komuniteti Mysliman i Krujës mundësoj disa ndihma për familjen e dëmtuar nga tërmeti, ndërsa kryefamiljari Asllan Sala i kalon netët pranë bagëtivë.

Kjo situatë e vështirë që po përjeton kjo familje, dhe kërkesave të tij për t’u paisur me çadra, dhe sendet e nevojshme, grupi i vullentarëve të Komunitetit Mysliman të Krujës, i kanë ardhur pranë banesës së 54 vjeçarit nga Fushë Mamurrasi.

Sipas Hoxhës së Krujës Vrana, Myftinia e Krujës ka ardhur në ndihmë disa familje të cilat kanë patur dëmtime në banesat e tyre nga tërmeti 26 nëntorit. Të tjera kontribute do të vijojnë për banorët e prekur nga kjo fatkeqësi natyrore, me kontributin tonë dhe me ndihmën e Zotit do të jemi pranë tyre- ka përfunduar Hoxha Muharrem Vrana./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono