Tërmet 4 ballë në juglindje të vendit

schedule09:30 - 17 Shkurt, 2018

schedule 09:30 - 17 Shkurt, 2018

Një tërmet me magnitudës 4 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur mëngjesin e sotëm juglindjen e vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) tërmeti ra në orën 05:32.

Epiqendra e lëkundjeve sizmike, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ishte 7 kilometra në verilindje të Ersekës dhe me një thellësi prej 2 kilometrash.

Lëkundjet mësohet se janë ndjerë në disa qytete./abcnews.al