Temperatura deri në 38 gradë, parashikimi i motit për sot

schedule07:09 - 16 Gusht, 2021

schedule 07:09 - 16 Gusht, 2021

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me kthjellime ne ultësirën perendimore, ndersa kalime te pakta vranesirash do te kete pergjate zonave malore. POR ne oret vijuese vranesirat do te behen me te dukshme, duke u shfaqur dhe ne zonen e ulet.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, por mbeten kostante ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 38°C.

Era do te fryjë mesatarisht me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.

Kosova

Republika e Kosoves ne pjesen e pare te dites do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash te pakta. NDERSA gjate pjeses se dyte te ditës parashikohet qe vranesirat te behen me te dukshme por pa_mundur te krijojnë reshje.

Maqedonia e Veriut

Paraditja ne MV do te mbiozterohet nga moti i kthjellet dhe kalimet e pakta te vranesirave. POR oret e mesdites dhe pasdites i bejne vranesirat me te dukshme ne vend. NDERSA mbremja i largon gradualisht vranesirat./abcnews.al