Të shtëna me armë zjarri në Gjirokastër, plagosen 2 persona

schedule20:58 - 6 Qershor, 2018

schedule 20:58 - 6 Qershor, 2018

Dy persona mbetën të plagosur pas një konflikti të castit në qytetin e Gjirkostrës. Ngjarja ka ndodhur para Drejtorisë së Policisë, në një pikë bastesh.

Sipas njoftimit të policisë, 40-vjeçari K.Ll plagosi dy personat, identitetet e të cilëve nuk bëhen të njohura dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes. Policia po punon për arrestimin e tij.

Tre gëzhoja u sekuestruan si prova materiale, ndërkohë që bëhet e ditur se të plagosurit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al