Të gjitha gjërat e mira marrin fund, Pique dhe Alba largohen nga Barcelona

schedule17:38 - 30 Shtator, 2022

schedule 17:38 - 30 Shtator, 2022

Barcelona nuk llogarit më në Gerard Pique dhe Giordi Alba. Futbollistët legjendar nuk janë në planet e Xavi-t, ndaj klubit katalanas shpreson t’i shpëtojë në merkaton e dimrit, sipas mediave vendase.

Kontrata e Pique me “blaugranët” në Alba skadon në verën e vitit 2024, por ardhja e portierit Andreas Christensen dhe mbrojtësit të majtë Marcos Alonso nga Chelsea këtë verë praktikisht shënoi fundin e epokës së dy lojtarëve të kombëtares spanjolle, shkruan abcnews.al.

Gerrard e nisi ndeshjen vetëm ndaj Cadiz-it, ndërsa tjetri ishte në fushë që në fillim kundër Rayo Vallecano dhe Viktoria Plzen.

Të dy lojtarët fituan Champions League me Barcelonën, Alba një herë dhe Pique madje katër herë. Sa i përket golave ​​të kampionatit, Pique ka tetë të tillë, ndërsa mbrojtësi i majtë me përvojë mund të mburret me gjysmën e tyre. /G.D abcnews.al/