Të dëshpëruar dhe pashpresë, atje ku nuk mund të flitet aspak për masa mbrojtëse ndaj Covid-19

16:01 | 25/03/202016:010

Të dëshpëruar dhe pashpresë, të braktisur gjithashtu, kjo është situata në familjet në varfëri ekstreme ku mungon buka e uji, atje ku nuk mund të flitet aspak për masa mbrojtëse ndaj covid-19.

Nuk mund t’i mbajë larg virusit vetëm porosia: qëndroni në çadër! Familja e Flamurit, Shkëlqimit, Xhelalit e Agimit vuajnë çdo ditë krizën e urisë, pa higjenë e pa një strehë ku të flënë natën. Janë qindra familje që jetojnë në këtë varfëri në Shqipëri, të harruar nga institucionet e nën mëshirën e fatit.

ABC News ka vizituar katër familje në Dibër, Milot, Sarandë e Mamurras.

Ndiqni specialen nga gazetarja Luljeta Progni:

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono