Tajfuni Talas shkakton rrëshqitje dherash në Japoni, një i vdekur dhe disa të plagosur

schedule09:02 - 24 Shtator, 2022

schedule 09:02 - 24 Shtator, 2022

Tajfuni Talas iu afrua brigjeve të Japonisë, duke shkaktuar rrëshqitje dheu. Për pasojë një person humbi jetën, ndërkohë që disa të tjerë mbetën të plagosur.

Sakaq, një javë më parë 4 persona humbën jetën si pajojë e cikloni tjetër. Një burrë vdiq në Kakegawa, Prefektura Qendrore Shizuoka, pasi shtëpia e tij u përfshi nga një rrëshqitje dheu.

Në Hamamatsu, gjithashtu në prefekturën Shizuoka, një tjetër rrëshqitje dheu shkaktoi tre lëndime të lehta. /abcnews.al