Tabarez do të vazhdojë me Uruguajin të paktën deri në nëntor

schedule19:20 - 18 Tetor, 2021

schedule 19:20 - 18 Tetor, 2021

Carscar Washington Tabárez do të vazhdojë të udhëheqë ekipin kombëtar të Uruguajit, të paktën deri në nëntorin e ardhshëm, kur “Charrúa” do të përballet me Bolivinë dhe Argjentinën.

Të shtunën e kaluar u diskutua largimi i tij i mundshëm, por e vërteta është se trajneri ka mbështetjen e plotë të skuadrës dhe për këtë arsye, përveç karrierës së tij të madhe deri më tani me më shumë se 219 ndeshje, atij do t’i jepet një shans i fundit.

Sido që të jetë, një ndryshim po pret në stolin e Uruguajit. Nëse arrin dy rezultate të mira në Nëntor, në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës në Katar, ai do të zgjasë qëndrimin e tij si trajner, por tashmë po kërkohet një zëvendësim që do të merrte ekipin Uruguajian për Kupën e Botës 2022. /abcneës.al