Synimi i radhës i Elon Musk? Shefi i Teslës: Do të blej Manchester United

schedule08:24 - 17 Gusht, 2022

schedule 08:24 - 17 Gusht, 2022

Elon Musk njoftoi në Twitter se do të blejë Manchester United, skuadrën nga qyteti britanik aktualisht në pronësi të familjes Glazet të sipërmarrësve amerikanë.

Njoftimi erdhi pas një sërë njoftimesh në Twitter, në të cilat shefi i Teslas-s bënte shaka për përkatësinë e tij politike, kështu që nuk është e qartë nëse kjo është një tjetër shaka e njeriut më të pasur në bote.

“Për të qenë i qartë, unë mbështes të majtën e Partisë Republikane dhe të djathtën e Partisë Demokratike. Gjithashtu, unë jam duke blerë Manchester United”, tha ai.

Mund të jetë një shaka, megjithëse shefi i Teslës e di shumë mirë peshën që kanë tweet-et e tij në media dhe në tendencat e tregut./Abcnews.al/