Sulmohen natën zyrat elektorale të PS dhe PDIU në Fier, thyhen xhamat

schedule08:50 - 21 Mars, 2021

schedule 08:50 - 21 Mars, 2021

Zyrat elektorale të dy subjekteve politike në Fier janë sulmuar gjatë natës. Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00, në lagjen “1 Maj”, në rrugën “Jani Bakall” dhe pranë poliklinikës.

Kanë qenë shërbimet e policisë të cilët kanë konstatuar të dëmtuara me gur dy xhama të zyrave elektorale të dy subjekteve politike. Abcnews.al mëson se zyrat që janë dëmtuar janë të PS dhe PDIU.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 03:00, në lagjen “1 Maj” Fier, në rrugën “Jani Bakalli” dhe pranë poliklinikës, nga ana e shërbimeve të Policisë së rendit, janë konstatuar të dëmtuara me gur dy xhama të zyrave elektorale të dy subjekteve politike.

Grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

g.v/abcnews.al