Stuttgarti i vendos çmim, 3 skuadra të njohura europiane  pas Sosas

schedule12:15 - 22 Janar, 2022

schedule 12:15 - 22 Janar, 2022

Borna Sorsa po shkëlqen me skuadrën e Stuttgartit në Bundesligë këtë sezon, teksa në ndjekje të tij janë vendosur 3 skuadra të njohura.

Interi, Chelsea dhe Everton kërkojnë shërbimet e mbrojtësit kroat Sorsa.

24-vjeçari këtë sezon ka arritur të aktivizohet në ku 17 ndeshje ku ka shënuar dy gola dhe ka asistuar në katër të tjerë.

Sipas mediave gjermane të 3 skuadrat e njohura kanë filluar edhe bisedimet me klubin gjerman, i cili siç raportohet është gati ta lejoj largimin e yllit të skuadrës, por për një gjë të tillë synon të fitojë rreth 25 milionë euro. /f.a/abcnews.al