Stuhia e erës, disa zona në Tiranë mbesin pa drita, OSHEE: Ka defekt

schedule18:21 - 28 Nëntor, 2021

schedule 18:21 - 28 Nëntor, 2021

Moti i keq ka shkaktuar probleme në furnizimin me energji të disa zonave në Tiranë.

OSHEE raporton se si pasojë e stuhisë së erës , janë shfaqur defekte në rrjetin e shpërndarjes në qytetin e Tiranës dhe si pasojë disa zona kanë mbetur pa energji.

Konkretisht: Fideri C6 Nst/Traktora, zona pa energji tek Tregu Elektrik, rruga “Zonja Curre”, Zona e “Ali Demit”; Fideri c4 Nst./Traktora zona pa energji tek Porcelanin i Vjetër Fideri F18 Nst./Kashar zona pa energji Unaza Re, zona pranë Yzberishtit. Grupet e OSSH Tiranë janë në terren dhe po punojnë për riparimin sa më shpejt të defektit dhe rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët.
/abcnews.al/