Statistikat treguese të Paredes, lojtari lulëzoi në kombëtare

schedule20:01 - 25 Shtator, 2022

schedule 20:01 - 25 Shtator, 2022

Shumë lojtarë të Juventusit rilindin në ekipet kombëtare gjatë pushimeve ndërkombëtare.

Me sa duket, ndryshimi i atmosferës pas fillimit të pasuksesshëm të sezonit të Juves është i dobishëm për ta, po bëhen më të shpejtë, më argëtues dhe gjithnjë e më pak si repartet e Allegrit, shkruan abcnews.al.

Statistikat e Leandro Paredes mund të quhen shumë zbuluese. Kombëtarja e Argjentinës mundi Hondurasin dhe mesfushori bëri 101 pasime, 97 rezultuan të sakta.

Një javë më parë, në një ndeshje me Monzën, argjentinasi shënoi 40 pasime, më pak se gjysma, shumica e tyre i bëri mbrapsht, gaboi tre herë. /G.D abcnews.al/