“Statistika të tmerrshme, si mbrojtës krahu”, një boksier kapet keq me Giggs

schedule12:20 - 23 Maj, 2020

schedule 12:20 - 23 Maj, 2020

Curtis Woodhouse, një ish-futbollist, i cili la e sportin më të bukur për boksin dhe tani është trajner, ka hapur polemika në Angli, porsa i përket ish-mesfushorit të Manchester United, Ryan Giggs. Uellsiani ishte për 24 vite pjesë e “Djajve të kuq” dhe fitoi zemrat e tifozëve të ekipit të tij.

Gjithsesi, për Curtis ai ishte një lojtar i mbivlerësuar. “Ryan Giggs, një tjetër futbollist i Manchester United, që në mënyrë të pabesueshme është mbivlerësuar. Jetëgjatësi e jashtëzakonshme, por në një ekip që dominoi për vite të tëra.

Statistikat e tij për gola dhe asiste janë një tmerr. Një tjetër mit i Manchester United, lojtar i mirë, por kurrë diçka më shumë se kaq. Giggs ka 162 asiste në Premier League për 22 vite dhe 109 gola, për më shumë se 22 vite.

Skuadra e tij dominoi dhe theu rekorde. Ryan Giggs ishte një sulmues i majtë, por duke parë statistikat e tij mund ta ngatërroni me një mbrojtës të majtë”, shkruan Woodhouse në Twitter, ndërkohë që ka shumë fansa që e kundërshtojnë ish-mesfushorin. /abcnews.al