Specialistët: Gjuha shqipe po jeton të njëjtin tranzicion si shoqëria

schedule18:06 - 25 Prill, 2019

schedule 18:06 - 25 Prill, 2019

Specialistët e gjuhës mendojnë se gjuha shqipe flitet dhe shkruhet në mënyrë kaotike. Përmirësimi i saj sipas gjuhëtareve Ledi Shamku dhe Anila Omari, duhet të nisë që në klasë të parë. /abcnews.al