“S’kemi parë asgjë akoma, vlera e Coutinho shumë më e ulët”

schedule15:21 - 26 Nëntor, 2019

schedule 15:21 - 26 Nëntor, 2019

Philippe Coutinho u huazuar nga Bayern Munich në verë dhe Liverpool shpreson që braziliani t’i bindë gjermanët, të cilët duhet të paguajnë shumën e 100 milionë eurove për ta bërë tyrin sulmuesin. Dietmar Hamann, ish-mesfushori i “The Reds”, mendon se Coutinho vlen shumë më pas se sa klubet kanë rënë dakord.

“Nuk e kemi parë akoma. Nuk ka dhënë asgjë që të justifikojë shpenzimin e 100 milionë eurove për ta transferuar. Momentalisht nuk vlen as sa gjysma e çmimit për të cilin kanë rëndë dakord. Te Liverpool luajti mirë, pasi kishin ndërtuar një ekip që ishte rreth tij”, është shprehur Hamann.

Braziliani në kampionat ka shënuar deri më tani tre gola, ndërkohë që është aktivizuar në 11 ndeshje (8 titullar) në Bundesliga. Në Champions nuk e ka provuar shijen e golit, edhe pse ka luajtur në të katër ndeshjet në grupe. /abcnews.al