SKANDALI/ Prokuroria nis verifikimet për rrjedhjen e databazës me rrogat e shqiptarëve

schedule11:10 - 22 Dhjetor, 2021

schedule 11:10 - 22 Dhjetor, 2021

Prokuroria e Tiranës ka nisur një proces verifikimi pas shqetësimeve të qytetarëve në lidhje me skandalin e publikimit të të dhënave për pagesat mujore, në media.

Burime bëjnë me dije për Abcnews.al se do të kërkohet një shkresë zyrtare në Drejtorinë e Tatimeve dhe ISKSH për verifikimin e kësaj procedure.

Lexo edhe: Del databaza, kush merr rrogën më të lartë në Shqipëri: Prokuroria nis verifikimet

Verifikimi ka nisur pasi një grup qytetarësh i janë drejtuar me ankesë Prokurorisë së Tiranës.

Lexo edhe: Skandal me të dhënat private, del në qarkullim lista me rrogat e shqiptarëve

Lajmi për publikimin e databazës me të dhënat e pagave mujore u publikua mbrëmë në media. m.v/Abcnews.al