Skandal! Tifozët e Bayern-it sulmohen dhe gjakosen në Pire!

schedule19:45 - 22 Tetor, 2019

schedule 19:45 - 22 Tetor, 2019

Ndeshja mes Olimpiacos dhe Bayern Munchen është shumë delikate për të dyja skuadrat. Kjo sfidë do të luhet në Greqi në orën 20:45. Rreth 2 orë para ndeshjes, policia greke raportoi se 30 huliganë kanë sulmuar tifozët e Bayern.

30 personat që janë përgjegjës për këtë sulm, i janë afruar grupit të tifozëve baraverë me shpejtësi të madhe dhe të gjithë ishin mbi motorë. Sipas raportimeve të para, katër tifozë të Bayern kanë mbetur të plagosur rëndë, ndërsa disa të tjerë kanë pësuar dëmtime të lehta. Policia ka ndërhyrë menjëherë dhe disa nga këto huliganë janë kapur, ndërsa shumica e tyre janë larguar me shpejtësi.

Sfida mes Olimpiacosit dhe Bayernit është e vlefshme për raundin e tretë të Grupit B në Champions League./abcnews.al