Singapori rihap shkollat

schedule10:14 - 2 Qershor, 2020

schedule 10:14 - 2 Qershor, 2020

Fëmijët në Singapor janë rikthyer në klasat e tyre për herë të parë në gati dy muaj.

Singapori ka thënë se do të lehtësojë kufizimet gradualisht, duke përfshirë lejimin e martesave dhe hapjen e disa bizneseve.

Fëmijëve do t’u kërkohet të veshin maska ​​për fytyrën dhe temperaturat do të kontrollohen dhe regjistrohen nga mësuesit.

Singapori ka regjistruar më shumë se 35,000 raste me koronavirus dhe 24 viktima. Shumica e rasteve kanë qenë midis punëtorëve migrantë që jetojnë në konvikte./abcnews.al