Shtatë persona humbin jetën nga Covid-19 brenda ditës në RMV, 89 të infektuar

schedule12:25 - 1 Qershor, 2020

schedule 12:25 - 1 Qershor, 2020

Në Maqedoninë e Veriut si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetë 7 persona në 24 orët e fundit.  Raportohet se 6 persona humbën jetën në Spitalin 8 Shtatori dhe nëj në Klinikën për Sëmundjet Infektive.

Në një viktimat raportohet të jetë i moshës 83-vjeçare, një tjetër nga Ohri i lindur në vitin 1976 dhe një i lindur në vitin 1947. Nga ana tjetër, mediat vendase raportojnë se brenda ditës janë konfirmuar edhe 89 raste të reja.

Bilanci total i viktimave në vend është 140. Ndërsa totali i të infektuarve në vend është 2315. /abcnews.al/