Shqiptarët janë dashuruar pas tyre, kush janë 2 aktorët turq më të ndjekur në Instagram

schedule09:00 - 11 Shtator, 2020

schedule 09:00 - 11 Shtator, 2020

Telenovelat turke janë kthyer në një “virus” në të gjithë botën, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Gjithashtu edhe aktorët turkë prej vitesh janë bërë pjesë e pandashme e televizionit shqiptar. Ata kanë krijuar shumë fansa, të cilët “janë dashuruar” marrëzisht pas tyre.

Mirëpo, një fakt interesant është se nga të dhënat e fundit rezulton se aktorët më të ndjekur në Instagram janë Hande Erçel dhe Burak Ozçivit.

Pra, të dy aktorët kanë respektivisht 15.6 milion ndjekës. Kështu Hande dhe Burak janë aktorët më të ndjekur aktualisht në Instagram.

Hande Erçel është shumë e njohur në vendin tonë nga roli i “Hajat” në serialin “Dashuria nuk njeh fjalë” ndërsa Burak Ozçivit luan rolin kryesor në serialin “Osmani”. l.k/abcnews.al