instagram

Lingard-United.png
Veronik Istrefaj16:37 | 23/03/2020

Sfidat në Instagram me letra higjienike të futbollistëve po marrim vëmendje të madhe dhe shumica prej tyre, i janë bashkuar kësaj sfide. Më i fundit, është Jesse Lingard, me mesfushorin e Manchester United që ka publikuar videon më të veçantë deri më tani.

Anglezi hidhet me roveshatë dhe godet letrën higjienike, që pas shumë përplasjeve në mur dhe në mjetet rrethanore, përfundon në kosh. E modifikuar? Po, por është absolutisht gjeniale. Një video tepër gazmore, e gjitha për të mos u humbur…/abcnews.al

gjasula12.jpg
Vladimir Prenga08:25 | 22/03/2020

Kohë Coronavirusi, kohë ku edhe sfidat në “Instagram” janë të shumta. Një prej tyre është sfida me foto nga fëmijëria, që i janë bashkuar edhe shumë futbollistë. Myrto Uzuni, sulmuesi i kombëtares dhe Lokomotiv Zagreb,  është një prej tyre.

Beratasi shfaqet me një buqetë lule në dorë dhe i kollarisur, me shumë mundësi në ditën e 7 ose 8 marsit. Ai sfidon miqtë e tij futbollistë, Taulant Xhaka, Eros Grezda, Klaus Gjasula dhe Tolic të Lokomotiv Zagreb.

Lojtari i Paderborn, Gjasula, e ka ripostuar foton e Uzunit në llogarinë e tij në “Instagram” dhe e ngacmon shokun e tij, teksa shkruan: “Playboy ke qenë që i vogël”. /abcnews.al

 

Postimi në Instagram
87022109_2970663352984826_8956352369579261952_o.jpg
eri Ida17:18 | 21/02/2020

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha këtë të premte është takuar me disa të rinj që i ka bërë miq përmes Instagramit.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kreyedemokrati bënë me dije se është takuar me të rinjtë të cilët i kanë kthyer përgjigje pyetjes së tij të bërë një javë më parë në Instagram.

Në këtë takim Basha i ka siguruar të rinjtë se sapo të marrë poshtetin ai do të punojë pareshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.

“Ne do të punojmë parreshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.

Sot në mëngjes me disa nga të rinjtë që një javë më parë ju përgjigjën pyetjes time në Instagram se “ç’vendim do të merrnin nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.

Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mirë.

#PotëDëgjoj./abcnews.al

basha-ne-insta-1.jpg
So Nila11:50 | 17/02/2020

DP leader Lulzim Basha has already expanded his communications network.

In an Instagram post, Basha has said to the citizens that every day is a new opportunity to take a step forward in changing the country.

The democrat leader urges the citizens to post a photo with the hashtag#DiteMeTeMira(Betterdays).

“Every day is a new opportunity to take a step forward in changing the country. So today I have a strong desire to remind to all of you that we can make a difference, if we want and work for it!

I invite you to post your photo today with the hashtag #DiteMeTeMira ”, writes Basha. /abcnews.al

basha-ne-insta.jpg
ger ta11:26 | 17/02/2020

Kreu i PD, Lulzim Basha tashmë ka zgjeruar rrjetin e tij të komunikimit. Në një postim në Instagram, Basha u ka bërë ftesë qytetarëve se çdo ditë është një mundësi e re për të bërë një hap përpara në ndryshimin e vendit.

Kryedemokrati u kërkon qytetarëve që të postojnë foton me hashtagun #DiteMeTeMira

Çdo ditë është një mundësi e re për të bërë një hap përpara në ndryshimin e vendit. Ndaj sot kam shumë dëshirë t’ju kujtoj se ne mund të sjellim ndryshimin, mjafton ta dëshirojmë e punojmë për të! Ju ftoj të postoni foton tuaj sot me hashtagun #DiteMeTeMira”, shkruan Basha. /abcnews.al

 

basha-instagram.jpeg
nev ila20:43 | 15/02/2020

Kryedemokrati Lulzim Basha është tashmë në rrjetin social ‘Instagram’ ku ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarët, në lidhje me vendimin e parë që do të ndërmerrnin nëse do të kishte në duar Ministrinë e Arsimit, në “Ask me”.

Në disa video në Instastory, Basha shprehet i befasuar për faktin se mijëra ndjekës kanë dhënë sugjerimet e tyre se çfarë do të bënin nëse do të kishin në duar Ministrinë e Arsimit.

Kreu i PD thotë se ndër sugjerimet, bie në sy anulimi i ligjit për arsimin e lartë, që është pika e parë në programin e PD.

Po ashtu ai premton se do të punojë për financimin e shkollave, dhe universiteteve, për të krijuar kushte më të mira për studentët, me kushte dinjitoze, dhe më pas me paga më të larta në punë.

”Jam shumë i befasuar që brenda pak orësh mijëra prej jush, ndjekës të mi në Instagram, i jeni përgjigjur pyetjes se cili do të ishte vendimi i parë nëse do t’ju besohej posti i ministrit të Arsimit?

Mes mijëra përgjigjeve dhe komenteve, spikat sugjerimi për të anuluar Ligjin për Arsimin e Lartë, që është pika e parë e programit tim, programit të PD për Arsimin e Lartë.

Sugjerimet e tjera kanë të bëjnë me shtimin e financimeve për shkollat dhe universitetet tona dhe në veçanti krijimin e kushteve më të mira në universitet tona, në mënyrë që studentët tanë të marrin cilësinë e duhur të arsimit dhe të përgatiten siç duhet për të dalë në tregun e punës, për të siguruar punë me kushte dinjitoze dhe paga më të larta.

Falënderoj nga zemra që bashkëbiseduat me mua sot nëpërmjet Instagramit dhe shpresoj ta vazhdojmë këtë formë komunikimi edhe për probleme dje çështje të tjera që janë të rëndësishme për ju.”, tha Basha./abcnews.al

lulzim-basha-1280x853.jpg
ger ta16:11 | 15/02/2020

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur komunikimin nga Instagrami me të rinjtë shqiptarë, duke u drejtuar pyetjen se ‘çfarë do të bënin nëse do ishin për një ditë Ministër Arsimi”.

Basha thekson se ka në prioritetet e ti e planin për rritjen e cilësisë së arsimit. Pas nismës ‘Po të Dëgjoj”, ku Basha shkon në çdo shtëpi apo biznes, ky është hapi tjetër i Bashës për të marrë mendimet dhe sugjerimet e qytetarëve.

“Ky është komunikimi ynë i parë në Instagram dhe do të doja të dija mendimet tuaja për shumë çështje. Por le të nismim me problemet e rinisë. Nëse do të drejtonit ministrinë e Arsimit për një ditë, cili do të ishte vendimi që do të merrnit për të përmirësuar jetën e të rinjve në Shqipëri?”, shkruan Basha.

/abcnews.al

 

24-2.jpg
So Nila14:13 | 07/02/2020

Aktorja Rudina Dembacaj ka publikuar sot në foto të saj disa vite më parë, ku dukej mjaft ndryshe nga pamja që ajo ka sot.

Veshur si një adoleshente, me barkun jashtë, aktorja duket se ka qenë me forma të mbushura disa vite më parë, ndërsa sot është në super formë, edhe pse është nënë e një vajze 3 vjeçe.

Ja si dukej Rudina Dembacaj në këtë foto që e ka postuar vetë në Instagram:

 

auto_Instagram-Likes-745x4951579214305-1.jpg
So Nila19:39 | 04/02/2020

Instagram duket se së shpejti për të gjithë përdoruesit do të vijë me risi të reja. Ndryshim pritet që të ketë të reagimin ndaj Mesazheve Direkte (DM) në Instagram.

Inxhinierja e famshme Jane Manchun Wong ka arritur të bëjë reagime të reja DM në profilin e saj. Sipas Jane, tipari ‘Reactions for DM’ aktualisht është nën testimin e brendshëm.

Për më tepër, në postimin e saj në Twitter thuhet që Menaxheri i Teknikës  të Facebook-ut, Alexandru Voica ka konfirmuar ekzistencën e kësaj veçorie të paarritur.

Ndërkohë ndër të tjera thuhet se kompania thuhet se po punon në reagimet e DM që nga fundi i tetorit 2019./abcnews.al

modelet-flake.jpg
Vladimir Prenga13:16 | 15/01/2020

Yjet e Manchester City shkaktuan habi të madhe në Angli, pas festës me 22 modele që organizuan në një hotel pranë qytetit. E gjitha kjo pas një fitoreje të zakonshme në Premier League, ndërsa nuk dihet nëse Pep Guardiola ishte në dijeni.

Deri këtu të kenë arritur kampionët, apo donin thjesht të bënin jetë nate dhe kaq? Tabloidet britanike njoftojnë se futbollistët e Manchester City porositën një hotel special për të vendosur aty 22 modele të ardhura nga Italia, ndërsa po të dielën fituan 6-1 në fushën e Aston Villla, ndeshjen e radhës në Premier League.

Suksesi ishte vërtet i thellë dhe sidomos ishte një ndeshje e veçantë për Sergio Aguero, i cili realizoi 3 herë dhe u bë lojtari i huaj me më shumë gola në kampionatin anglez. Gjithsesi nuk ishte ndonjë lloj suksesi që të justifikonte kremtimin.

Resorti turistik i prenotuar kushtonte 150 sterlina për një dhomë, ndërsa yjet e City festuan me 22 modele të njohura të Instagramit.  Informacioni nga klubi është që lojtarët i morën leje trajnerit Pep Guardiola për të organizuar festën, ndonëse nuk është e qartë nëse katalanasi ishte në dijeni se të pranishme do të ishin edhe modelet.

Duket e habitshme që një ekip i tillë, i mësuar të dalë dy herë radhazi kampion i Anglisë e të fitojë çdo kupë që i del përpara, të “lëshohet pa fre” për një sukses kaq normal si ndaj Aston Villa. Me gjasë, ata thjesht donin të argëtoheshin (bashkë me modelet) dhe të ishin më të qetë për pjesën tjetër të sezonit, ku do të synojnë Championsin, por do të jenë përballë Real Madridi në turin e dytë. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono