Shpresa po humb, 401 të pushkatuar në Shkodër pa varre, dëshmi rrëqethëse nesër në ABC

schedule17:52 - 30 Korrik, 2021

schedule 17:52 - 30 Korrik, 2021

401 shkodranë që janë pushkatuar në kohën e diktaturës nuk kanë një varr. Mes tyre dhe fëmijë. Familjarët po humbin shpresat se eshtrat e tyre mund të gjenden.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ABC News Albania (@abcnewsal)

Dëshmojnë histori të frikshme të torturave dhe persekutimit që i ndoqi përgjatë viteve të komunizmit. Të shtunën mund të ndiqni në ABC në ora 12.30 dhe 15.30 reportazhin e përgatitur nga gazetari Simon Shkreli.

/ Abcnews.al