Shpëtohen dy gra në Shkodër

schedule18:32 - 28 Shkurt, 2018

schedule 18:32 - 28 Shkurt, 2018

Dy gra me probleme shëndetësore të bllokuara nga bora në fshatrat e Shalës së Shkodrës u transportuan për ndihmë mjekësore drejt Tiranës nga njësia e helikopterëve të Ministrisë së Shëndetësisë.

Helikopteri i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale arriti të ndihmojë dy të semurat në fshatrat Nënmavriq dhe Lekaj vetëm pas dy tentativash për t’u ulur.
42-vjeçarja me probleme kardiake dhe e sëmura tjetër me probleme apandesiti akut janë nën mbikqyrjen e mjekëve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë./abcnews.al