Shpërthen tubacioni i gazit në Rumani, raportohet për 4 të vdekur

schedule10:35 - 21 Shtator, 2023

schedule 10:35 - 21 Shtator, 2023

Katër persona u vranë dhe pesë u plagosën në një shpërthim mëngjesin e sotëm në një tubacion gazi natyror në një kantier ndërtimi në provincën Vrancea të Rumanisë lindore, tha agjencia qeveritare e menaxhimit të emergjencave.

Zjarri është shuar dhe të lënduarit janë dërguar në spital.

Muajin e kaluar dhjetëra njerëz u plagosën pasi shpërthimet shkaktuan një zjarr në një stacion gazi natyror të lëngshëm në qytetin e Creventia pranë kryeqytetit Bukuresht.

/abcnews.al