Shkrumbohet nga flakët “Benzi” në Vlorë, çfarë thotë policia

schedule07:33 - 22 Shkurt, 2022

schedule 07:33 - 22 Shkurt, 2022

VLORË – Një makinë është shkrumbuar nga flakët gjatë orëve të para të mëngjesit në qytetin e Vlorës.

Raportohet se rreth orës 03:40, në lagjen “Kushtrimi “,  ka marrë flakë dhe  është djegur në pjesën e përparme  automjeti  tip “Mercedes”, në pronësi të shtetasit L. M.,  i cili ishte  i  parkuar.

Njoftimi i policisë:

Më datë 22.02.2022, rreth orës 03:40, në lagjen “Kushtrimi “,  ka marrë flakë dhe  është djegur në pjesën e përparme  automjeti  tip “Mercedes”, në pronësi të shtetasit L. M.,  i cili ishte  i  parkuar.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

/abcnews.al/