Shkon në 23 numri i viktimave nga tornadot në SHBA, raportohet për njerëz të bllokuar në rrënoja

schedule13:06 - 25 Mars, 2023

schedule 13:06 - 25 Mars, 2023

Të paktën 23 persona kanë vdekur nga tornadot në shtetin amerikan të Mississippi të premten mbrëma. Ndërsa besohet se shumë njerëz janë të bllokuar nën rrënojat e ndërtesave të shkatërruara.

Breshër në madhësinë e topave të golfit dhe reshje të dendura shiu janë raportuar në disa zona të shtetit.

Ndërkohë që mijëra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa dëmet ne banesa llogariten  të mëdha.

/abcnews.al