Shkaktoi të qeshura te dekorimi i Grenell, momenti kur Thaçi ndihmon përkthyesin

schedule21:28 - 21 Shtator, 2020

schedule 21:28 - 21 Shtator, 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e tij në përfundimin e Marrëveshjes së Uashingtonit.

Presidenti mbajti fjalimin në gjuhën shqipe ndërkohë që një përkthyes i thoshte ato në gjuhën angleze.

Ndërkohë që për një moment shpërthyen të qeshurat tek të pranishmit. Teksa përkthyesi po përkthente, për një moment hasi pengesë dhe e ndihmoi Thaçi.

Presidenti Thaci