Shitja e Liverpool është në horizont, anëtarë të rëndësishëm të bordit po largohen

schedule20:30 - 26 Nëntor, 2022

schedule 20:30 - 26 Nëntor, 2022

Ka shumë pasiguri për të ardhmen e Liverpool-it, veçanërisht pasi disa anëtarë kyç të udhëheqjes së klubit, si drejtori sportiv Ward, njoftuan vendimin e tyre për t’u larguar.

Megjithatë, pavarësisht gjithë kësaj, disa nga planet e transferimit të Reds mbeten të pandryshuara, tha Fabrizio Romano për CaughtOffside:

“Ne e dimë se Jurgen Klopp mbetet një pjesë e rëndësishme e këtij projekti,, ai është një njeri i Liverpool-it, ai nënshkroi një kontratë të re jo shumë kohë më parë dhe do të vazhdojë të punojë. Megjithatë, skuadra rreth tij do të ndryshojë dhe kjo është një kohë e rëndësishme për klubin.

Ne do të shohim se si kjo do të ndikojë në planet e tyre të tregut të transferimeve, por ata ndoshta do të nënshkruajnë më shumë se një mesfushor sepse Alex Oxlade-Chamberlain dhe Naby Keita duhet të largohen”. /G.D abcnews.al/