“Shitësi” me 1088 fara kanabisi arrestohet në Fier

schedule12:53 - 1 Tetor, 2022

schedule 12:53 - 1 Tetor, 2022

Një 28-vjeçar nga Fieri i cili mbante në banesë 1088 fara kanabisi me qëllim tregtimin e tyre është arrestuar në flagrancë.

Policia ka sekuestruar farat narkotike.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Shitësi” u arrestua R. K., 28 vjeç, banues në Kashisht, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotikëve”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 1088 fara të dyshuara narkotike cannabis sativa.

28-vjeçari dyshohet se i siguronte farat narkotike, me qëllim shitjen e tyre.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të shtetasit R. K., si dhe për kapjen e personave të tjerë të përfshirë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

/Abcnews.al/