Shirat krijojnë kaos në Itali, dy persona humbin jetën! Izolohen disa fshatra

schedule22:13 - 3 Tetor, 2020

schedule 22:13 - 3 Tetor, 2020

Shirat në Itali kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete. Shumë rrugë janë shkatërruar ndërsa disa fshatra në perëndim të Milanos janë izoluar. Ndërkohë që dy persona kanë humbur jetën.

Një zjarrfikës 53-vjeçar vdiq në Itali gjatë një operacioni, ndërsa një 36-vjeçar u mbyt kur makinën e tij e mori rrjedha e lumit.

Sipas presidentit të rajonit të Piemontes, reshjet e shiut janë më të forta që nga viti 1994 , kur 70 njerëz humbën jetën në përmbytjet në Po dhe Tarano. Përmbytjet kanë përfshirë edhe juglindjen e Francës./mv. abcnews.al