Shikoni reagimin e trajnerit argjentinas pas golit të Messit, ai nuk mund t’i hiqte sytë nga Leo

schedule17:34 - 25 Shtator, 2022

schedule 17:34 - 25 Shtator, 2022

Një video e pankinës argjentinase duke reaguar ndaj golit mahnitës të Lionel Messit ndaj Hondurasit është bërë virale.

Ishte goli i 88-të ndërkombëtar i Messit dhe teksa festonte me shokët e skuadrës, kamerat iu drejtuan trajnerit Lionel Scaloni dhe ndihmësve të tij.

Ndërsa ata në pankinë duartrokisnin, Scaloni buzëqeshi dhe e shikoi Messin. Askush në Hard Rock Stadium nuk mund të shikonte larg në atë moment, shkruan abcnews.al.

 

Reagimi i Scaloni i thotë të gjitha:
Lautaro Martinez hapi rezultatin në minutën e 16-të, më pas Messi shënoi golin e tij të parë në ndeshje nga një goditje dënimi. 35-vjeçari bëri një gol të shkëlqyer në mes të pjesës së dytë.
Argjentina është e pamposhtur në 34 ndeshjet e fundit, një arritje e bujshme dy muaj para Kupës së Botës.
Albicelesta nuk ka fituar një turne që nga viti 1986, por ata kanë atë që duhet për të fituar në Katar. /G.D abcnews.al/