Sherri përfundoi me krisma arme, kush është i riu që “i iku nga duart” policisë në Durrës

schedule19:25 - 2 Korrik, 2020

schedule 19:25 - 2 Korrik, 2020

Sherri mes katër të rinjve në Durrës pasditen e sotme në Durrës përfundoi në përdorimin e armëve. Ngjarja ndodhur në zonën e njohur si ura e Dajlanit.

Sipas policisë, disa të rinj u përleshen me njëri-tjetrin pranë një hoteli në vijën bregdetare dhe njëri prej tyre i identifikuar si Alvaro Strefi nga Shijaku ka qëlluar në ajër me pistoletë.

Për fat të mirë patrulla e policisë ndodhej pranë vendit të ngjarjes dhe neutralizoi disa prej personave të përfshire në konflikt, por pa mundur të venë në pranga Strefin, i cili tashme ndër të tjera akuzohet për “prishje të rendit dhe qetësisë publike” si dhe “armëmbajtje pa leje”.

Policia po punon për të mësuar vendndodhjen e Alvaro Strefit, ndërsa personat e përfshirë në konflikt po japin dëshmitë e tyre ne komisariatin e policisë në Durrës.

Mirëpo, Strefi nuk është një emër i panjohur për policinë. Ai rezulton me precedent të mëparshme penal.

Mësohet se në vitin 2014 është arrestuar për falsifikim dokumentash së bashku me disa persona të tjerë.

Arrestimi i tij asokohe është bërë në kuadër të operacionit të koduar “Klienti” në Durrës. /abcnews.al