Shënohen mbi 6 mijë raste me Covid dhe 24 viktima në Itali

schedule17:40 - 6 Gusht, 2021

schedule 17:40 - 6 Gusht, 2021

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka shënuar 6, 599 raste të reja me koronavirus, nga 244,657 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 24 persona kanë humbur jetën

Numri më i madh i rasteve është shënuar në Siçili me 789 raste në 24 orë.

Ndërsa në Emilia-Romagna janë shënuar mbi 700 raste, ndjekur nga Lazio me më shumë se 762 të prekur./abcnews.al/