Shenjat e Horoskopit që vështirë se japin shanse të dyta në një lidhje

schedule09:33 - 17 Maj, 2022

schedule 09:33 - 17 Maj, 2022

Kur bëni një gabim, prisni që të tjerët t’ju japin një shans të dytë? Ju, nga ana tjetër, u jepni të tjerëve? Ka disa njerëz që besojnë në faljen dhe shansin e dytë dhe të tjerë që e urrejnë atë. As që u shkon në mendje të provojnë diçka përsëri, pasi herën e parë nuk u shkoi.

Astrologjia gjithashtu mund të luajë një rol në këtë. Lexoni më poshtë cilat shenja të zodiakut i urrejnë shanset e dyta.

Demi


Demi është shumë i vështirë për të hyrë në një lidhje. Kur mbaron, ata nuk mendojnë kurrë për rilidhjen. Ata i shohin pengesat si poshtëruese dhe kur vendosin për diçka, njerëzit nuk ndryshojnë mendje. Nëse dikush i lëndon dhe ata e konsiderojnë të pafalshme atë që ka bërë, nuk do t’i japin kurrë një shans të dytë.

Gaforrja

Dikush do të priste që Gaforret e ndjeshme të japin vazhdimisht shanse të dyta dhe ta bëjnë këtë kur mendojnë se tjetri ka më shumë për të ofruar. Megjithatë, nëse besimi i tyre tronditet, atëherë nuk ka kthim prapa. Ata preferojnë të mësojnë një mësim në mënyrën e vështirë, në vend që të lëndohen vazhdimisht.

Luani

Mund të jenë të sjellshëm, por Luanët nuk i japin lehtë shanset e dyta. Ata besojnë se nëse dikush tregon veten e tij të vërtetë dhe shkakton dhimbje, është më mirë të mos e keni në jetën tuaj.

Akrepi

Akrepat zemërohen kur dikush prish marrëdhënien e besimit me ta. Nuk ka asnjë mënyrë që ata të japin një shans të dytë nëse lëndohen. Ata mësojnë nga përvojat e tyre dhe nuk do të lejojnë që i njëjti person t’i mashtrojë përsëri.

Bricjapi

Nëse diçka nuk shkon me një Bricjap, mos prisni që ai të ndërmarrë hapin e parë për të rregulluar gjërat. Sidomos nëse keni bërë gabim. Bricjapët e dinë se ka shumë gjasa që dikush të përfitojë sërish prej tyre, ndaj qartësojnë gjithmonë pozicionin e tyre./abcnews.al