Kjo është shenja më e rrallë e horoskopit në botë, janë njerëz specialë dhe të gjithë i adhurojnë

schedule11:01 - 13 Maj, 2022

schedule 11:01 - 13 Maj, 2022

Me disa shenja të horoskopit priremi të kryqëzohemi më shumë se të tjerat. Kjo mund të jetë për shkak të përputhshmërisë ose për shkak se elementët e zodiakut përshtaten mirë. Si Dem, mund të keni më shumë miq të Virgjëreshës ose Akrepit. Si Peshq, mund të shihni më shumë Gaforre në një grup miqsh.

Përveç kësaj, tendencat e zodiakut kanë të bëjnë edhe me numrin e njerëzve të lindur nën secilën shenjë, pasi disa janë më të zakonshme se të tjerat, bazuar në datat e zakonshme të lindjes. Ashtu siç ka shenja më të zakonshme të zodiakut, ka edhe shenja të rralla dhe veçanërisht njëra prej tyre.

Nuk është askush tjetër veç Ujori, ku përfshihen personat e lindur mes 20 janarit dhe 18 shkurtit. “Më pak lindin në janar dhe shkurt, gjë që e bën Ujorin shenjën më të rrallë të zodiakut”, thotë Lisa Stardust, një astrologe nga Nju Jorku.

Tiparet e personalitetit të Ujorit

Si shenja më e rrallë e zodiakut, Ujorët janë “të njohur si mendimtarët e vetëm të zodiakut “, thotë Stardust. Ata gjithashtu konsiderohen si “novatorë dhe iniciatorë të perspektivave të reja”. Përveç kësaj janë logjik dhe intuitivë. Dhe ata gjithashtu kanë aftësinë të shohin se ku po shkon njerëzimi dhe të ndërmarrin hapa për të bërë përparim.

/abcnews.al