Fluks makinash në Kapshticë, por s’ka pritje, emigrantët kthehen në shtëpi

schedule13:13 - 14 Gusht, 2022

schedule 13:13 - 14 Gusht, 2022

Për të dytën ditë radhazi në pikën kufitare të Kapshticës janë regjistruara radhë të gjata makinash.

Kthimi i emigrantëve për pushime ka shkaktuar fluks në doganë.

Por Abc mëson se të dhënat po përpunohen shpejt si nga pala greke ashtu nga ajo shqiptare dhe nuk ka pritje të gjata.

Ditën e djeshme në pikën kufitare të Kakavijës automjetet kishin krijuar një radhë afro 4 kilometra të gjatë.

/Abcnews.al/