Sekuestron 350 kg marijuanë në kufi me Maqedoninë e Veriut

schedule14:52 - 29 Mars, 2019

schedule 14:52 - 29 Mars, 2019

Dogana e Maqedonisë së Veriut, në vendkalimin kufitar “Tabanoc” sekuestroi rreth 350 kilogramë marijuanë, të fshehur në bunkerë special.

Ngarkesa vinte nga Shqipëria dhe ishte e destinuar për tregun Evropian. Nga Dogana e Maqedonisë konfirmuan se është arrestuar një shtetas nga Shqipëria me inicialet B.F./abcnews.al