Scalonit i shtohen “përforcime”, Di Maria rikthehet në stërvitje me ekipin

schedule15:34 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 15:34 - 7 Dhjetor, 2022

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, tashmë do të ketë një forcë më shumë në sulm.

Anësori i Juventusit dhe i sulmit “albicelest”, Angel Di Maria është rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës dhe pritet të jetë gati, për përballjen në fazën e çerek-finaleve, kundër Hollandës.

Megjithatë, trajneri Scaloni ende nuk të qartë, nëse anësori 34-vjeçar do të përdoret që nga minuta e parë apo gjatë ndeshjes me “tulipanët”. /i.m /abcnews.al