Sasia më e madhe në historinë e vendit, sekuestrohen 5 ton kokainë në Kosta Rika

09:13 | 16/02/202009:130

Policia e Kosta Rikës ka sekuestruar dje 5 tonë kokainë, sasinë më të madhe të drogës në historinë e vendit. Mediat e huaja shkruajnë se droga kishte si destinacion Holandën. Kokaina ishte vendosur në 202 valixhe që përmbanin gjithsej 5048 pako kokainë ku peshonin rreth një kg secila.

Ndërkohë ministri i Brendshëm, Michael Soto Rojas bëri me dije se droga ishte fshehur në një ngarkesë me lule zbukuruese në portin e Limonit, i cili ishte destinuar për Roterdamin.

Ndërkohë, në pranga ka rënë një 46-vjeçar Costa Rican, i cili dyshohet të jetë pjesë e trafikut të drogës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono