Sarandë, përplasen 2 mjete dhe plagosen 5 persona

schedule09:30 - 30 Gusht, 2019

schedule 09:30 - 30 Gusht, 2019

 

Pesë persona kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur “Ura e Gajdarit”.

Mësohet se dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Për pasojë kanë mbetur të lënduar 2 drejtuesit e makinave dhe 3 pasagjerë.

Të plagosurit po marrin ndihmën mjekësore në Spitalin e Sarandës dhe nuk paraqesin rrezik për jetën.

Ndërkohë, policia po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ABC News Albania 24/7