Salah: Nuk vendoset titulli sot, ja pse nuk i dëgjoj komentet e tifozëve

11:54 | 10/11/201911:540

Liverpool-Manchester City është ndeshja më e bukur e kësaj fundjave dhe një ndër më spektakolaret e gjithë sezonit në Evropë. Dy klubet më të forta të Anglisë do të luftojnë në “Anfield”, duke nisur nga ora 17:30.

Ekipi i Klopp kryeson me 6 pikë më shumë dhe ky shihet si sezoni i duhur për të rikthyer titullin në qytet pas 30 viteve mungesë. Mohamed Salah nuk i zë besë kundërshtarit dhe nuk i jep rëndësi të madhe avantazhit prej 6 pikësh.

Kështu ishte edhe vjet, por “The Reds” patën një moment të keq dhe Manchester City përfitoi duke u shpallur kampion në fund. Sulmuesi egjiptian flet për Sky Sports, aty ku ndalet edhe te kritikat e tifozëve.

Manchester City fliste për një garë të marrë fund sezonin e kaluar kur ishim para tyre në dhjetor, por e pamë të gjithë se si përfundoi… Mjaftojnë tre ndeshje, një periudhë e keqe dhe gjithçka vihet në dyshim. Gara për fitimin e titullit nuk ka mbaruar dhe nuk do të mbarojë në këtë ndeshje.

“Kritikat nuk i dëgjoj kurrë, nuk më intereson se çfarë thonë njerëzit. Mendoj vetëm për të shënuar dhe goli rregullon gjithçka. Nuk merrem me pritshmëritë e njerëzve kundrejt meje. Diçka e tillë do të më shtonte presionin“, përfundon ylli i “The Reds”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono