Rusët festival golash në ndeshjen e parë të Botërorit, mundin 5-0 Arabinë Saudite

schedule19:33 - 14 Qershor, 2018

schedule 19:33 - 14 Qershor, 2018

Botërori “Rusi 2018” ka nisur me një festival golash nga vendasit, të cilët shënuan plot 5 gola në ndeshjen e parë me Arabinë Saudite.

Ekipi rus shënoi 2 herë me Cheryshev, ndërsa tre golat e tjerë u shënuan nga Gazinsky, Dzyuba dhe Golovin në minutën e 94. Rusët marrin në këtë mënyrë 3 pikët e para në grupin A.

Nesër do luhen tre ndeshje, Egjipt-Uruguaj në orën 14.00, Marok-Iran në orën 17.00 dhe Portugali- Spanjë në orën 20.00. /abcnews.al