Rudiger ka mbyllur marrëveshjen me Real Madridin

schedule09:24 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 09:24 - 7 Dhjetor, 2021

Siç pritej, Antonio Rüdiger do të bëhet transferimi i parë për sezonin e ardhshëm. Real Madridi do të përsërisë të njëjtën formulë që përdori për të sjellë David Alaba dhe do të mbërrijë me kosto zero në kryeqytetin e Spanjës.

Reprezentuesi gjerman refuzoi ofertën e fundit të Chelseat për rinovim dhe negociatat janë ndërprerë prej javësh. Qendërmbrojtësi kishte propozime të tjera tërheqëse si nga Bayern Munich ashtu edhe nga PSG, por projekti i sportit të bardhë më në fund ka përfunduar duke e bindur atë.

Rüdiger do të nënshkruajë një kontratë 3-sezonale me një normë prej 11 milion € neto për secilin prej tyre dhe mund të zyrtarizohet nga janari. /abcnews.al