Rudiger ia komunikon Chelseas se nuk do të rinovojë, Real Madridi e pret

schedule14:14 - 17 Tetor, 2021

schedule 14:14 - 17 Tetor, 2021

 

Antonio Rüdiger ka prishur përfundimisht negociatat me Chelsea dhe oferta e fundit që klubi i ka bërë atij nuk është vlerësuar. Ndërkombëtari gjerman konsideron se bordi sportiv nuk po e vlerësojnë atë siç e meriton dhe tashmë i ka informuar ata se nuk do të rinovojë dhe do të largohet falas në fund të sezonit.

Antonio Rúdiger do të bëhet nënshkrimi i parë i Real Madridit për sezonin e ardhshëm . Skuadra e bardhë do të përsërisë të njëjtën lojë të kësaj vere me Alabën dhe do të arrijë në kryeqytetin e Spanjës me kosto zero.

Gjermani ka një ofertë tjetër në tryezë nga PSG, por lojtari tashmë  ka pranuar propozimin e Real Madridit.

Në këtë mënyrë, Chelsea do të humbasë një nga bastionet e tij mbrojtëse që nga ardhja e Tuchel në stol ishte bërë një pjesë e domosdoshme për gjermanin. /abcnews.al