Rritet numri i të infektuarve me Covid 19 në Kosovë, konfirmohen 20 raste të reja

schedule21:32 - 6 Prill, 2020

schedule 21:32 - 6 Prill, 2020

20 raste të reja janë konfirmuar pozitivë me koronavirus në Kosovë duke e çuar në 165 numrin e përgjithshëm numrin e të infektuarve.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar të hënën 129 mostra prej të cilave 20 kanë dalë pozitive.

Rastet pozitive janë raste kontakti, pesëmbëdhjetë prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, dy me vendbanim në Malishevë, një me vendbanim në Bllace-Suharekë, një me vendbanim në Drenas dhe një me vendbanim në Prishtinë.

Ndërkohë IKSHPK njofton se edhe një pacient është shëruar dhe numri total i të shëruarve ka shkuar në 24./abcnews.al