Rrëzuan transformatorin për të vjedhur 100 litra vaj, një fshat në Mat mbetet në errësirë

schedule09:33 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 09:33 - 7 Dhjetor, 2021

Gjatë orëve të natës në fshatin Zenisht të Matit është dëmtuar kabina elektrike. Policia bën me dije se persona të paidentifikuar ende kanë rrëzuar në tokë transformatorin duke çmontuar bobinat dhe kanë vjedhur 100 litra vaj.

“Më datë 06.12.2021, gjatë orëve  të natës, në fshatin  Zenisht, Bashkia  Mat, është dëmtuar kabina eletrike, ku persona të pa indentifikuar ,kanë rrëzuar në tokë transformatorin ,kanë çmontuar  bobinat  dhe  vjedhur rreth 100 litra vaj. Po punohet intensivisht për indentifikimin dhe kapjen e autorëve .

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartëpërmendur i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër  për veprime të mëtejshme”, njofton policia. m.v/Abcnews.al